ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Шкупи ѝ го нанесе првиот пораз на Струга

Шампионот Шкупи со минимални 1:0 славеше над лидерот Струга Трим Љум, кој го доживеа првиот пораз во сезонава.

Херој на мечот беше Алварез, кој со втор сезонски гол донесе три вредни бода за Шкупи, кој сега е трет со 18 бодови, а пак стружани се на врвот со 25 бодови.

Со овој натпревар беше комплетирано 11. коло од Првата македонска фудбалска лига.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ПРВА ЛИГА:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!