ФудбалФутсал

Шкупи го декласираше Енхалон, реми меѓу Карадаку и Железарец

Шкупи со убедливи 6:2 го декласираше Енхалон на домашен терен и се врати на врвот од табелата, барем до утре.

>>> СО КОТВА.МК ДО ПОВЕЌЕ ТУРИСТИ ВО ВАШИТЕ АПАРТМАНИ / ВАШАТА ВИЛА <<<

Ељјеса Незиер постигна хет-трик, а по еден погодок постигнаа Таулант Исмаили, Арсим Фазлиу, Сали Салиевски. Кај гостите од струга стрелец на двата погодоци беше Никола Миленкоски.

Во Липково беа поделни бодови откако Карадаку и Железарец одиграа 3:3. Интересно е што на овој натпревар паднаа и два хет-трика. За домашните трите погодоци ги постигна Шуајб Шукрија, а пак за гостите трите погодоци ги постигна Петре Даиловски.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!