ОстанатоФудбалФутсал

Шкупи е есенски првак во Првата футсал лига, шампионот Проект е втор со негатива од три бода

Екипата на Шкупи е есенски првак во Првата футсал лига на Македонија со максимални 36 освоени бодови, на второто место заврши актуелниот шампион Проект со негатива од три бодови.

Битката за титулата во домашниот шампионат, а со тоа и обезбедување излез во Европа ќе продолжи и во пролетниот дел.

Најблиску до водечките две екипи е Арбен Бајрами кој е третопласиран на табелата со 24 бодови.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ПРВАТА ФУТСАЛ ЛИГА:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!