ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Шкупи договори три контролки пред настапите во Конференциската лига

Вицешампионот Шкупи веќе се подготвува за европските настапи, односно квалификациите за Конференциската лига на УЕФА.

Клубот од Чаир веќе договори и три контролни средби со цел тестирање на формата пред дебито во Конференциската лига.

Првиот тест е против абанскиот Партизани, натпревар кој се игра веќе утре, потоа на 21 јуни тимот под водство на Гоце Седлоски ќе ги одмери силите со шампионот Шкендија, а на крај следи тест против Струга Трим Лум.

Во првото квалификациско коло за Конференциската лига, Шкупи ќе игра против Лапи.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!