ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Шкендија со триумф над Марибор на вториот пријателски натпревар

Тетовска Шкендија денес го одигра вториот пријателски натпревар против Марибор од Словенија и забележа триумф од минимални 0:1.

Стрелец на единствениот победнички погодок беше Сабит Биљали постигнат во 86. минута од натпреварот.

На првиот на пријателски меч македонскиот второлигаш финишираше со Ференцвашор играјќи 1:1. Тетовци ќе одиграа уште два пријателски натпревари пред европскиот предизвик.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!