ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Шкендија ремизираше со Зрињски Мостар во пријателски меч со ШЕСТ гола

Тетовска Шкендија денес го одигра третиот пријателски меч против Зрињски Мостар кој заврши без победник со по три гола во мрежата (3:3).

Вила со базен и поглед кон Охридското езеро, бидете сведоци на најубавите зајдисонца

Македонскиот прволигаш бележи позитивни резултати во рамки на подготовките за европските настапи, откако ремизираше со Ференцварош (1:1) и триумфираше над Марибор (1:0), денес тетовци забележаа ново реми овој пат против босанскиот тим.

Првиот дел од мечот заврши 1:1. За Шкендија стрелаа Ферхан Хасани и Садриу, додека пак Мијатовиќ си постигна автогол.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!