ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Шкендија ја засили бековската позиција со Ангелче Тимовски

Шампионот Шкендија се засили со еден од најдобрите десни бекови од претходната сезона во Првата македонска фудбалска лига. Нов играч на тетовскиот клуб е Ангечле Тимовски.

26-годишниот фудбалер потпиша двегодишен договор со шампионот и во Тетово ќе остане до летото 2023 година.

Тимовски минатата сезона настапуваше во Силекс со кого и го освои Купот на Македонија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!