ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Шкендија ја прекина соработката со Камер Ќака

Актуелнуот шампион Шкендија се раздели со Камер Ќака, кој беше доведен како големо засилување, но не успеа да ја оправда довербата.

Тоа беше и причина Шкендија спогодбено да го раскина договорот со него.

„Камер Ќака му се приклучи на нашиот тим во јануари 2021 година и со Шкендија ја освои шампионската титула. Шкендија му се заблагодарува на Камер Ќака за придонесот во „црвено-црниот“ дрес, посакувајќи му многу среќа и успех во продолжението на кариерата“, се вели во соопштението на тетовскиот клуб.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!