ОстанатоФудбалФутсал

Шкендија го отвара колото против Карадаку, лидерот Шкупи гостува во Кавадарци, Проект домаќин на Велес

Денес ќе биде отворено 11. коло од Првата футсал лига на Македонија со мечот во Тетово меѓу Шкендија и Карадаку кој стартува во 19:00 часот.

Во вечерен термин од 19:00 часот во сабота во Скопје ќе се игра дуелот меѓу Јувентус Серева и Арбен Бајрами.

Колото ќе биде комплетирано во недела. Во 12:00 часот ќе играат Железарец и Енхалон, од 17:00 часот шампионот Проект во Валандово ќе го пречека „фенерџијата“ Велес, а пак од 19:00 часот ќе се игра мечот меѓу Јувентус Серава и Арбен Бајрами.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!