Европски ФудбалФудбал

Шаќири го напушта Ливерпул и заминува во Италија?

Швајцарскиот интернационалец Џердан Шаќири би можел да ги напушти редовите на Ливерпул.

Според италијанските медиуми, Лацио подготвил понуда од 12 милиони евра, што може да ги задоволи „црвените“.

Швајцарецот има договор со Ливерпул до 2023 година, така што клубот од „Енфилд“ може да заработи убаво ова лето.

Шаќири одигра неколку одлични игри во дресот на „црвените“, постигнувајќи и неколку клучни погодоци. Клоп повеќе го користеше како џоќер надвор од клупата, отколку како стартер.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!