ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

Селекторот Милевски го објави стартниот состав: со Ристовски, Чурлинов, Трајковски, Елмас ќе ја напаѓаме Бугарија

Македонската фудбалска репрезентација денес од 18 часот на „Хувефарма арената“ во Разград го игра првиот натпревар од Лигата на нациите против селекцијата на Бугарија.

Бугарија:
Вуцов, Дулгеров (капитен), Чорбаџиски, Попов, Костадинов, Минчев, Јорданов, Малинов, Краев, Јанков, Стефанов

Македонија:
Димитриевски, Ашковски, Муслиу, Велковски, Алиоски, Барди (капитен), Спировски, Елмас, Трајковски, Чурлинов, М. Ристовски

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!