РакометРакомет - Македонска репрезентација

Селекторот Кирил Лазаров го објави списокот на ракометари за пријателските натпревари против Египет

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Кирил Лазаров го објави список на повикани ракометари за претстојната EHF недела во месец ноември 2021 година.

Во рамки на ЕХФ неделата од 01.11 до 07.11.2021 година, машката сениорска репрезентација на Македонија ќе одигра два пријателски натпревари против репрезентацијата на Египет. Натпреварите ќе се одиграат во Каиро на 05.11 и 06.11.2021.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ:

Собирот е закажан на ден 31.10.2021 година со почеток во 14:00 часот во Хотел Александар Палас во Скопје.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!