ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Селекторот Канатларовски во друштво на Кирил Гогов го следеше натпреварот на Брегалница со Металист 1925

Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Драган Канатларовски и тим-менаџерот Никола Зердески го следеа денешниот натпревар на Брегалница со украински Металист 1925 во Анталија.

>>> РЕЗЕРВИРАЈТЕ СМЕСТУВАЊЕ НА ПОНИКВА – КОТВА.МК ВИ НУДИ ОДЛИЧНА ПОНУДА <<<

Канатларовски и Зердески, како гости на „сините“, во друштво на сопственикот на Брегалница, Кирил Гогов го следеа денешниот дуел на кој штипските „сини“ славеа убедлива победа од 4-0.

Канатларовски го следеше настапот на Денковски и Манев кои се стандрадни членови на младата репрезентација на Македонија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!