ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Сефер Емини се врати во Македонија Ѓорче Петров

Македонскиот прволигаш Македонија Ѓорче Петров доби нови засилување, откако во екипата се врати Сефер Емини.

По шестмесечната позајмица Сефер Емини потпишува перманентен договор со прволигашот од Ѓорче.

>>> ПЛАТФОРМА ЗА ТУРИЗАМ КОТВА.МК – РЕЗЕРВИРАЈТЕ СМЕСТУВАЊЕ ВО МАКЕДОНИЈА <<<

„Голема беше желбата да се вратам во својот матичен клуб иако имав и други понуди. Благодарност до претседателот на клубот за тоа што брзо постигнавме договор“, вели Емини.

Емини во Ѓорче пристига од рускиот второлигаш Акрон.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!