Европски ФудбалФудбал

Се создава пеколен тим: Един Џеко засилува голем гигант!

Како што стојат работите, Един Џеко дефинитивно ќе ја напушти екипата на Рома. Фенербахче веќе работи напорно на составување на тимот за следната сезона, во која сака да ја освои титулата, а турските медиуми пишуваат дека репрезентативецот на Босна и Херцеговина е на списокот со желби на турскиот гигант.

Челниците на Фенербахче започнаа да работат на трансферите во согласност со желбите на тренерот Емре Белозоглу, а меѓу напаѓачите кои ги бара овој стручњак е и Џеко, кој сè уште не го знае статусот со италијански клуб.

Џеко има уште една година договор со Рома, а во последно време се шпекулираше за неговата иднина. Жозе Мурињо ќе ја води „волчицата“ следната сезона, па тој ќе ја донесе конечната одлука во врска со напаѓачот од БиХ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!