ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Се одложува стартот на новата сезона од Втора лига

Комисијата за натпреварување при ФФМ донесе одлука со која се одложуваат натпреварите од првото коло на ВМФЛ.

Комисијата за натпреварување дополнително ќе го одреди терминот за одигрување на одложените натпреварите од првото коло во ВМФЛ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!