ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Саса ги претстави Дујовски и голманот Трајковски

Второлигашот Каменица Саса денес претстави две нови засилувања за новата сезона од единствената Втора македонска фудбалска лига.

Вила покрај Беровското езеро со џакузи и голем базен

Во Македонска Каменица денес беа промовирани Владимир Дујовски, кој игра на средината на теренот и искусниот голман Горан Трајковски.

26-годишниот Дујовски во својата кариера има настапувано за штипска Брегалница, Пехчево и Малеш од Берово.

Голманот Трајковски, кој има 25 години доаѓа од редовите на Воска Спорт од Охрид, а во својата кариера има настапувано и за Македонија Ѓорче Петров, Силекс и радовишка Плачковица.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!