ЕУРО 2020Фудбал

Сабота, стадион „Вембли“: Закажан е првиот натпревар од осминафиналето на Европското првенство

Откако се одиграа денешните два натпревари на Европското првенство, го дознавме првиот пар од осминафиналето.

Италија и Австрија во сабота од 16 часот го играат мечот од осминафиналето на Европското првенство. Дуелот се игра на стадионот „Вембли“ во Лондон.

Италија ја мина групната фаза на спектакуларен начин. „Аѕурите“ ги остварија сите три победи и не примија ниту еден гол.

Од друга страна, Австрија го зазеде второто место во групата Б, зад Холандија, и со тоа обезбеди следна фаза.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!