ФудбалФутсал

Русевски и Стојковиќ обезбедија висока победа за Овче Поле на гостувањето кај Црешово Топче

Вечерва со дуелот во Пробиштип меѓу Црешово Топче и Овче Поле беше отворено 18. коло од Втората футсал лига. Гостите од Свети Николе со убедливи 1:4 го добија домаќинот и продолжуваат да нижат позитивни резултати.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Двојни стрелци за гостите од Свети Николе беа Павел Русевски и Никола Стојковиќ, а пак за домаќинот стрелец на единствениот гол беше Марио Атанасовски.

В недела Кеги Моби ќе игра против Мал Ајакс во Велес, а пак Астибо ќе го пречека СЕЕ Университи, колото ќе биде затворено в понеделник со дербито во Кавадарци меѓу Клими и Конзули од Битола.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!