Турнири

Руна Мак Бучин е освојувач на турнирот во мал фудбал „Кривогаштани 2022“, Тинко-10 е втор, трето место за ПВЦ Галичник

Освојувач на турнирот во мал фудбал „Кривогаштани 2022“ е екипата на Руна Мак Бучин која со 5:3 славеше над Тинко – 10 во големото финале.

Во мечот за трето место екипата на ПВЦ Галичник со 3:1 беше подобра од екипата на Крушево.

  • Индивидуални награди:

Најкорисен играч : Соте Андреевски
Најдобар стрелец: Александар Крстевски
Најдобрар Голамн: Александар Станковски-Круме

Спортска Мрежа како единствен спортски сајт во Македонија, кој известува за Третата македонска фудбалска лига, како и за македонските турнири во мал фудбал e медиумски покровител на Турнирот во мал фудбал „Кривогаштани 2022“!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!