ФудбалФудбал - Четврта Лига

Рудар славеше против Вулкан во меч со седум погодоци, Куршум подобар од Св. Троица 2021

Викендот беа одиграни само два од четири натпревари од Општинската фудбалска лига во Охрид.

Триумф од 4:3 однесе екипата на Рудар која на домашен терен славеше над Вулкан, додека пак Куршум запиша прва сезонска победа, откако на домашен терен со 2:1 славеше над Св. Троица 2021.

Натпреварите меѓу Слатино – Лескоец и Св. Петар – Св. Троица ЦГ се одложени, додека пак екипата на Лешани беше слободна.

  • ТАБЕЛА 2. КОЛО ОФЛ – ОХРИД:

Најава на 3. коло:

Вулкан – Слатино 2020
Св. Троица Црногорци – Лешани
Св. Троица 2021 – Свети Петар
Лескоец – Куршум
Рудар (слободна екипа)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!