ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Рудар ги започна подготовките за новата сезона во Трета лига – Исток

Фудбалерите на Рудар денеска ги започнаа подготовките за сезоната 2022/23 во Третата македонска фудбалска лига – Исток.

Тренерот Емил Јовчевски денес ја имаше првата прозивка со што беше одржан и првиот тренинг во рамки на летните подготовките за новата сезона.

Според планот и програмата на стручниот штаб, следуваат неколку дневни тренинзи, и најмалку четири пријателски натпревари.

Неофицијално, почетокот на новата сезона од Трета лига – Исток треба да се случи кон почетокот или средината од месец септември.

Лани шампион во ТМФЛ – Исток беше екипата на Овче Поле од Свети Никола беше шампион и играше бараж за Втора лига, кој го загуби убедливо од екипата на Арсими (шампион на Запад) која стана нов член на Втората македонска фудбалска лига, која ќе биде единствена.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!