ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Росоман со минимална победа над Локомотива Градско

Второлигашот Росоман со минимални 1:0 беше подобар на тест-мечот со третолигашот Локомотива од Градско. Есенскиот шампион во Третата лига – Исток, Локомотива Градско со минимален пораз ги започна подготовките за пролетната полусезона.

Стрелец на единствениот гол за Росоман беше Јованов во 67. минута од натпреварот. На првиот контролен натпревар, Росоман со 3:4 беше подобар од третолигашот Ново Црнилиште.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!