ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Росоман се засили со повратникот Игор Ѓорѓиев

Третолигашот Росоман денес го претстави своето второ зимско засилување. Ново име во екипата е Игор Ѓорѓиев – Тоти кој ќе го засили нападот на Росоман.

>>> ПРОМОВИРАЈТЕ АПАРТМАНИ И РЕСТОРАНИ НА ТУРИСТИЧКАТА ПЛАТФОРМА – КОТВА.МК <<<

23-годишникот е повратник во Росоман доаѓа од редовите на радовишка Плачкоица, а во својата кариера има настапувано и за Вардар од Неготино и Марена.

Росоман вчера како што информираше Спортска Мрежа го претстави Емануел Елмазов кој го засили средниот ред. Како што вчера најави Спортска Мрежа утре и во четврток ќе бидат промовирани уште две засилувања.

>>> ЗИМСКА ИДИЛА ВО ОХРИД – ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДА ОХРИД ПОД СНЕГ НА КОТВА.МК <<<

Целта на Росоман е освојување на првото место и преку баражот да направи кам-бек во второлигашкото друштво.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!