ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Росоман пресилен на тестот со Марена

Второлигашот Росоман денес го одигра третиот контролен натпревар со третолигашот Марена кој го доби со убедливи 4:1.

Стрелци за екипата на Росоман беа Дарко Божиновски, Петар Николов, Бојан Миланов и Борче Макешовски.

На претходните контролни натпревари Росоман со 3:4 беше подобар од третолигашот Ново Црнилиште, а со 1:0 го доби есенскиот шампион од Третата лига – Југ, Локомотива од Градско.

Следен тест за Росоман ќе биде против Превалец кој ќе се одигра на 14. февруари.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!