ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Росоман подобар на тестот со младинците на Академија Пандев

Второлигашот Росоман денес одигра контролен натпревар со младинците на Академија Пандев кој го доби со резултат од 2:0.

Стефан Тодоровски беше двоен стрелец на натпреварот.

Екипата на Росоман има успешни контролки пред почетокот на пролетната полусезона од Втората лига – Исток. Прехтодно второлигашот беше поуспешен на контролките против Ново Црнилиште, Локомотива Градско и Марена.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!