ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Росоман и Марена одиграа контролен натпревар на кој паднаа ДЕВЕТ гола

Третолигашите Марена и Росоман денес одиграа контролен натпревар на кој паднаа девет погодоци и истиот заврши со победа за гостинот од Росоман со резултат од 4:5.

Амбициите и целите на Росоман кој лани се натпреваруваше во Втората лига – Исток е експресно враќање во второлигашкото друштво.

Стрелци за Росоман беа Стефан Менковиќ, Христијан Атанасов, Петар Николов, Филип Начевски и Тодор Трпевски.

За екипата на Марена погодоците ги постигнаа Ване Темков, Александар Велјанов и Павле Богев кој беше двоен стрелец.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!