ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Рони Синани е најново засилување за Дрита од Боговиње

Второлигашот Дрита од Боговиње се засили со Рони Синани кој доаѓа од редовите на Вардар Форино.

Дрита со 19-годишниот Синани го засилување средниот ред за пролетната полусезона во која ќе води борба за сигурен опстанок во Втората лига – Запад.

Синани во својата кариера има настапувано за Гостивар, Шкендија и Вардар Форино.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!