Европски ФудбалФудбал

Романо: ПСЖ купува 19-годишник за 40 милиони евра!

Познатиот новинар кога се во прашање трансферите, Фабрицио Романо, објави дека ПСЖ доведува 19-годишен фудбалер на Спортинг.

Станува збор за Нуно Мендеш кој игра како позајмен во ПСЖ. Романо објави дека ПСЖ планира да го откупи договорот на Мендеш.

Португалецот летово пристигна на едногодишна позајмица од Спортинг за седум милиони евра, а ПСЖ има опција да го откупи договорот за 40 милиони евра.

„Во Париз се презадоволни од неговите игри и потенцијал. Го гледаат како фудбалер број еден за во иднина“, тврди Романо.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!