Европски ФудбалФудбал

Рома сака да го продаде Џеко, но тој има еден услов

Италијански „Ил Темпо“ пишува дека Рома би сакала да продаде тројца фудбалери, вклучувајќи го и Един Џеко.

Пред босанскиот напаѓач се и Педро и Крис Смолинг. Се наведува дека споменатите фудбалери не се вишок, но доколку добијат одлични понуди, римскиот клуб со задоволство би ги продал.

Споменатиот медиум наведува дека Џеко засега нема никаква конкретна понуда и дека има еден услов за напуштање на Рим. Наводно, босанскиот играч сака да обезбеди двегодишен договор во новиот клуб.

Доколку Интер го продаде Ромелу Лукаку, Џеко би можел да биде решението за нападот на „нероазурите“, иако на списокот со желби се најде и Дуван Запата од Аталанта.

Џеко е во Рома од 2015 година, а претходно ги носеше дресовите на Манчестер Сити, Волфсбург, Теплице, Усти над Лабем и Железничар.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!