ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Робсон се враќа во Македонија Ѓорче Петров

Бразилскиот ас Робсон да Силва по шест месеци поминати во струмичка Беласица се враќа назад во Македонија Ѓорче Петров. Враќањето помеѓу „лавовите“ го потврди Робсон за Спортска Мрежа.

Бразилец одигра 17 натпревари во дресот на Беласица каде постигна еден гол и запиша една асистенција.

25-годишниот играч има настапувано и за португалскиот клуб Сертаненсе и бразилски Гарантигета.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!