ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

Роберт Просинечки ќе ја води Македонија на ЕП!?

Роберт Просинечки ќе биде именуван за нов селектор на македонската репрезентација, неофицијално дознава српскиот весник „Курир“. Веста која што ја објави медиумот во Србија е големо изненадување.

Македонија до најголемиот историски успех – пласман на Европско првенство беше преводена од Игор Ангеловски, на кој договорот му истекува на 31 декември 2020 година. Тешко е да се верува дека Ангеловски нема да добие шанса да ја води Македонија на историското ЕП.

Просинечки доби отказ од турски Денизлиспор по серијата лоши резултати.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!