ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Ристиќ го превзема Борец, во петок закажани подготовките

Српскиот стручњак Хаџи Стефан Ристиќ, поранешен терен на Ватерлуа, Ал Џезира и Делфинес Дел Есте, е нов генерален директор на второлигашот Борец од Велес, ексклузивно дознава Спортска Мрежа.

Вила покрај Беровското езеро со џакузи и голем базен

Младиот Ристиќ, исто така, ќе биде привремено решение шеф на стучниот штаб на велешки Борец, кој во следната сезона ќе атакува на кам-бек во фудбалската елита на Македонија.

Препремите се закажани за во петок, а првата недела од летните подготовките ќе се одработи во Велес. Екипата потоа се „сели“ во Словенија на 10 дена, додека пак една недела пред почеток на првенството во ВМФЛ, Борец ќе се подготвува и во Охрид.

Како што дознава Спортска Мрежа, Борец утре ќе излезе со прво официјално соопштение за новата сезона, според кое клубот ќе информира за играчкиот кадар, продолжување на соработката со играчите од ланскиот тим, нови засилувања, пријателски натпревари и планот за подготовки за новата сезона.

Викендица во Горно Коњско со романтичен поглед кон Охридското Езеро

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!