ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Риниа ремизираше на првата контролка со Фортуна (ФОТО)

Денес третолигашите Фортуна и Риниа го одиграа првиот контролен натпревар во рамки на подготовките за пролетната полусезона од Третата лига – Север.

Натпреварот заврши без победник со резултат од 2:2. За Риниа стрелци на натпреварот беа Исмаили и Зеадини.

Фортуна се бори за врвот во Северот и за влез во Втора лига – Запад, додека Риниа во пролетниот дел влегува со цел за повисок пласман на табелата.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!