ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Риниа ја засили одбраната со искусниот Имери

Третолигашот Риниа 98 кој интензивно се подготвува за пролетната полусезона од Третата лига – Север, денес одбраната ја засили со искусниот Зирап Имери.

Риниа со талентот и искуството на Имери добива на квалитет за пролетните предизвици.

21-годишниот централен дефанзивец денес се приклучи кон третолигашот и започна со тренинзи во новиот клуб. Имери доаѓа од редовите на второлигашот Дрита од Боговиње, а во својата кариера има настапувано и за Вардар Форино и Шкендија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!