РакометРакомет - Суперлига

РФМ за в среда закажа ждрепка – Еурофарм Пелистер и Вардар најголеми фаворити за титулата

Ракометната федерација на Македонија за во среда од 12:00 часот ја зажака ждрепката, по што ќе биде познат распоредот за натпреварите од плеј-офот и плеј-аутот.

Во плеј-офот ќе се натпреваруваат четири скопски екипи односно Вардар, Металург, Бутел и Пролет, две битолски екипи – Еурофарм Пелистер и втората екипа на Еурофарм Пелистер, Охрид и Струга кои ќе се борат за титулата и местата во Европа. Најголеми фаворити за титулата се екипите на Еурофарм Пелистер и Вардар.

Во плеј-аутот за опстанок ќе разигруваат Работнички, Радовиш, Астраион, Младост Богданци, Јуниор Кисела Вода, Прилеп, Голден Арт КЛ7 и Тиквеш.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!