Турнири

Revolution Development е шампион на овогодишниот турнир „Крсте Велјанов 2022“

Revolution Development е шампион на овогодишниот турнир „Крсте Велјанов 2022“ откако во големото финале во пенал-рулетот со 8:7 беше подобар од Бучин Грижи Сникерс.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Во натпреварот за трето место Комбинери со 4:2 беше подобар од Црна Река, а победникот беше решен исто така преку пенал-рулетот.

  • Индивидуални награди:

Најдобар играч: Марјан Илов од Revolution Development
Најдобар стрелец: Ѓорѓи Стрезоски од Бучин
Најдобар голман: Оливер Велески од Бучин
Најдобар гол: Дарко Мајсторчев од Кире Топе
Фер плеј екипа: Клими МК.

Екипата на Црна Река освоената награда ја донира на нивниот сограѓанин Јани Иванов. Во текот на турнирот имаше одлична посетеност, а синоќешното финале го следеа над 1.200 присутни навивачи.

Спортска Мрежа како единствен спортски сајт во Македонија, кој известува за Третата македонска фудбалска лига, како и за македонските турнири во мал фудбал е медиумски покровител на Меморијалниот турнир во мал фудбал „Крсте Велјанов“ – Неготино!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!