ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Ренова запиша победа над Јагодина на вториот тест-меч

Екипата на Ренова и на вториот контролен натпревар запиша победа, откако во Охрид со 2:1 беа подобри од српска Јагодина.

Стрелци на двата гола за победа на „гипсарите“ беа Реми Селмани и новото засилување од Колумбија, Мена Перез. На првиот контролен натпревар Ренова го надигра второлигашот Дрита со 4:0. Ренова на подготовки во Охрид ќе остане до 3. февруари.

Екипата од Џепчиште пролетната полусезона во ПМФЛ ја отвара против последнопласираната Беласица на домашен терен.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!