ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Ренова во Штип ја „среди“ Брегалница

Ренова повторно ја „среди“ Брегалница овој пат во Штип со резултат од 1:2 и ги помина „сините“ на табелата во Првата лига.

>>> СО КОТВА.МК ДО ПОВЕЌЕ ТУРИСТИ ВО ВАШИТЕ АПАРТМАНИ <<<

По катастрофалната грешка на голманот на штипјани Давид Денковски во 16. минута Ренова дојде до водство од 0:1 на полуврме.

Во вториот дел односно во 52. минута Виктор Серафимовски погоди за дупла предност на „гипрасите“. Само шест минути подоцна Урош Дамњановиќ постигна погодок за 1:2, а до крајот Брегалница правеше сериозен притисок за погодок, но не доволен барем за бод. На крај штипјани го впишаа вториот пораз на домашен терен оваа сезона на домашен терен.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!