ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Ренова убедлива против Кораб на контролен натпревар

Ренова слободниот викенд поради репрезентативната пауза го искористи да одигра контролен натпревар против второлигашот Кораб од Дебар и истиот го доби со резултат од 3:1.

Ренова до победата над второлигашот кој има одличен старт на новата сезона во Втора лига – Запад стигна преку погодоците на Мустафов, Рамадан и Садики.

„Гипсарите“ во новата сезона од Првата лига играат одлично и се борат за врвот заедно со Шкупи.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!