ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Ренова со убедлива победа на тестот против Борец

Ренова денес на контролниот натпревар против Борец запиша убедлива победа од 4:1. До победата на вториот контролен натпревар „гипсарите“ стигнаа преку погодоци на Гафури, Ајрухали и двата погодоците на Селмани.

На првиот тест Ренова славеше над Гњилане, додека за Борец ова беше втор негативен резултат во подготовките, откако на првиот натпревар загубија од штипска Брегалница.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!