ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Ренова со убедлива победа на контролката против Воска Спорт

Македонскиот прволигаш Ренова со 4:0 славеше на контролниот натпревар против второлигашот Воска Спорт во Охрид.

>>> ПРОМОВИРАЈТЕ АПАРТМАНИ НА ТУРИСТИЧКАТА ПЛАТФОРМА КОТВА.МК <<<

Јусуфи, Кахримановиќ, Шефити и Рамадани беа стрелци за „гипсарите“. Момците на Ќатип Османи покажаа доминација во текот на целиот натпревар.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!