ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Ренова со голема победа кај Шкупи

Екипата на Ренова запиша голема победа откако на тешкото гостување кај Шкупи славеше со 1:2 и дојде до три значајни бодови во борбата за опстанок во прволигашкото друштво.

Јашароски Ален во 8. минута го отвори резултатот за водство на гостинската екипа. Резултатот на полувреме беше 0:1.

>> ЦЕЛАТА ТАБЕЛА ОД ПРВАТА ЛИГА ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВДЕ <<

Во вториот дел Мишковски Ненад во 68. минута го дуплираше водството на 0:2. Во судиското надополнување АДеми Илирид намали на конечните 1:2.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!