ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Ренова со четири гола ја совлада Дрита

Прволигашот Ренова денес го имаше првиот тест во новата 2021 година и со убедливи 4:0 славеше над второлигашот Дрита од Боговиње. Шефити и Ебиби со по двата гола ја донесоа победата за екипата од Џепчиште.

Избраниците на Ќатип Османи одиграа одличен натпревар и во текот на целиот имаа тотална доминација.

Дрита претходно играше подготвителен натпревар со косовски Кек-У и одигра нерешено 2:2.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!