ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Ренова се засили со Серафимовски и Борха

Македонскиот прволигаш Ренова продолжува со засилувања за новата сезона. Нови играчи на клубот од Џепчиште се Виктор Серафимовски и колумбиеот Александер Борха.

25-годишниот Серафимовски доаѓа од редовите на кратовски Силекс, а во својата кариера играчот за врска има настапувано и за Вардар, Љубанци, Еуромилк ГЛ, Македонија ЃП и Беласица.

Ново име кај „гипсарите“ е и Колумбиецот Александер Борха, а дефанзивецот доаѓа од редовите на Кит Го од Пехчево.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!