Европски ФудбалФудбал

Ренова се засили со Никола Ристески

Ренова продолжува со засилувања за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Клубот од Џепчиште денес го промовираше Никола Ристески. 24-годишникот доаѓа од Работнички, а игра како десен бек.

Во својата кариера покрај Работнички има настапувано и за Вардар, Македонија ЃП, Кожуф, Еуромилк ГЛ, Борец и Кит Го од Пехчево.

Ристески стави потпис на договор од една година.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!