ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Ренова го доби пенал рултетот и останува во ПМФЛ, Охрид останува во Втора лига – Запад

Ренова го доби пенал рулетот (3:2) против Охрид и успеа да остане во Првата македонска фудбалска лига. Охриѓани има зошто да жалат, бидејќи во два наврати имаа водство, а „гипсарите“ во 89. минута израмнија на 2:2, со што судбината се решаваше на пенали.

Ренова и во следната сезона ќе биде дел од Првата лига, додека Охрид ќе остане во Втората лига – Запад.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!