ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Ренова ги закажа контролните натпревари

Екипата на Ренова успешно ја спроведува првата фаза од подговките и сега се приближува до периодот на контролни натпревари, а веќе првиот е закажан со екипата на Гњилане за 6 јули во Маврово.

Целосен распоред на контролни натпревари на Ренова:

Ренова – Гњилане – 6 јули, Маврово
Ренова – Борец – 9 јули, Речица
Тиквеш – Ренова – 18 јули, Охрид
Работнички – Ренова – 21 јули, Охрид
Ренова – Егнатиа (Албанија) – 24 јули, Струга
Вардар – Ренова – 28 јули, Охрид

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!