ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Ремзифаик Селмани ја продолжи соработката со Ренова

Ренова денес ја продолжи соработката со Ремзифаик Селмани за следната сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Еден од најдобрите играчи кај „гипсарите“ и следната сезона ќе биде во клубот од Џепчиште.

Во својата кариера 24-годишниот Селмани покрај Ренова има настапувано и за Ујпешт, Шкендија и косовски Љапи.

Инаку, Ренова денес се засили на позицијата десен бек со Никола Ристески од Работнички.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!