ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Реми во Радовиш, Кожуф минимално против Братство

Денес беше комплетирано последното есенско коло во Втора лига – Исток со двата одложени дуели во Радовиш и Гевгелија.

Детонит и Осогово го поделија „пленот“ играјќи 0:0. Кожуф на домашен терен со погодокот на Томица Петров во 28. минута дојде до минимален триумф (1:0) против Братство.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!